PrezesAdek
Administrator
Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 2244
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Sochaczew
|
Wysłany: Śro 12:12, 19 Kwi 2006 |
|
|
BUDOWANIE
1. Nie mogę nic wybudować. Obok każdego budynku mam czerwony napis "Planeta zabudowana". Co mam robić?
Jeżeli dopiero co rozpocząłeś grę, zwróć uwagę na zakładkę Podgląd i w tabelce na Średnica. Jeżeli wpis dotyczący ilości zajmowanych i wszystkich pól wygląda tak (0 /#2 pol), to oznacza, że padłeś ofiarą buga (czyli błędu gry). Skasuj to konto i utwórz nowe. Jeżeli zaś widnieje tam 163/163 (lub inne dwie identyczne liczby) to oznacza, że zabudowałeś całą swoją planetę. Skolonizuj inne planety lub wyburz zbędne budynki. Możesz również zbudować Terraformer (szczegóły niżej).
2. Co się stanie gdy zacznę budować budynek i nacisnę "Przerwij"?
Cofnięta zostanie produkcja budynku i nastąpi zwrot wszystkich wydanych surowców.
3. Jakie budynki oplaca sie budowac na poczatku?
Przede wszystkim kopalnie metalu i krysztalu oraz zapewnic im odpowiednia ilosc pradu budujac elektrownie sloneczne. Sproboj wybudowac najpierw koplanie metalu poziom 6 i krysztalu poziom 3 (oczywiscie caly czas budujac elektrownie zasilajace te budynki), a nastepnie inwestowac w deuter kierujac sie w strone takiego schematu budynkow: metal 12, krysztal 10, deuter 8. Przy takim zestawie budynkow mozna zajac sie badaniami i produkcja floty (Laboratorium, Fabryka robotow, Stocznia). Najlepiej jednak "podciagnac" kopalnie do poziomow 14:13:9 i wtedy zajac sie czestymi napadami.
4. Wybudowalem budynki, ale nic sie nie wydobywa. Dlaczego?
Najprawdopodbniej zapomniales ustawic procentowe wydobycie w zakladce Surowce. Ustaw je na 100% i kliknij "Przelicz". Surowce powinny do ciebie niedlugo doplywac. Jest rowniez mozliwosc ze nie wybudowales zadnej elektrowni slonecznej i kopalnie nie dzialaja z powodu braku pradu.
5. Czy podczas rozbudowy kopalni na lepszy poziom wydobywa ona surowce?
Tak wydobywa, przy czym wydobycie odbywa się na poziomie, który już mamy, a nie który konstruujemy.
6. Czy po wylogowaniu się budynki nadal są budowane a surowce wydobywane?
Tak. Dodatkowo jeżeli podczas twojej nieobecności wybuduje się kolejny poziom kopalni to po ponownym zalogowaniu się konieczne będzie zaktualizowanie wydobycia z poziomu zakładki Surowce (nie następuje to automatycznie gdy gracz jest wylogowany).
7. Na wybudowanie każdego kolejnego budynku muszę coraz dłużej czekać. Czy można to jakoś skrócić?
Oczywiście, że tak. Wystarczy, że zbudujesz już 1 poziom Fabryki robotów, a czas skróci się o połowę. Dalsze poziomy może nie dają takie zysku, ale również opłaca się budować (zwłaszcza, że 2 poziom Fabryki robotów potrzebny jest do wybudowania Stoczni orbitalnej). Dokładny wzór znajdziesz w dodatku do FAQ -> Wzory. W późniejszych etapach gry będziesz mógł również wybudować Fabrykę nanitów, której każdy poziom skraca czas budowy budynków i statków o połowę.
8. Jaki jest maksymalny poziom kopalni? Czy jest jakis limit budowania na planecie?
Nie ma ogranicznika jeśli chodzi o poziom jakiegokolwiek budynku (nie tylko kopalń). Jedynym limitem jest wielkość planety (czyli liczba pól określona w zakładce Podgląd), która oznacza ile maksymalnie na tej planecie może być skonstruowanych poziomów budynków (1 poziom każdego budynku z zakładki Budynki zabiera 1 pole na planecie).
9. Czy wrog atakujacy moja planete moze zniszczyc mi wszystkie budynki?
Nie. Agresor zniszczy ci co najwyzej flote i satelity oraz budynki obronne (dziala i wyrzutnie). Budynki wydobywcze, laboratoria, fabryki i stocznia pozostaja nienaruszone. Dodatkowo kazdy z budynkow obronnych ma 70% szansy, ze zostanie naprawiany po zakonczeniu bitwy. Agresor nie moze tez przejac/zniszczyc twojej planety w zaden sposob.
10. Czemu nie mogę wybudować budynku Stocznia orbitalna?
Do wybudowania stoczni potrzebna jest Fabryka robotów na poziomie drugim oraz wystarczająca ilość surowców (patrz FAQ -> Cennik).
11. Mam już Stocznię orbitalną. Co mam teraz zrobić aby wybudować jakąś strukturę obronną lub statek?
Struktury obronne buduje się używając zakładki Obrona a statki zakładki Stocznie. Po prawej stronie każdej z dostępnych pozycji znajduje się okienko, w które należy wpisać liczbę struktur obronnych (lub statków) do budowania. Następnie trzeba nacisnąć Wyślij i produkcja dodana jest do listy (uwaga: lista ta jest wspólna, trafiają tam zamówienia zarówno z zakładki Obrona jak i Stocznia). Po takiej operacji można wykonać zamówienie jeszcze raz - system budowy struktur obronnych i statków jest wygodniejszy niż konstrukcja budynków, gdyż można zamówić sobie całą listę obiektów do budowania (kolejna pozycja z listy zacznie się budować dopiero po ukończeniu wcześniejszej). Uwaga: czasami dana struktura obronna lub statek, mimo spełnienia wszystkich wymagań, nie jest od razu dostępna do budowania, należy się wtedy przelogować (wylogować i zalogować) i dana pozycja powinna już być dostępna do budowania w odpowiedniej zakładce.
12. Czy można anulować produkcję statków lub budynków obronnych?
Nie. W chwili gdy wydasz rozkaz budowania, jednostki zostaną ustawione w kolejce do budowania (trafiają do niej rozkazy z obu zakładek: Stocznia i Obrona) i nie ma opcji przerwania produkcji. Należy uważać gdyż przy dużych ilosciach statków pomyłka może narazić na spore straty. Powiedzmy, że chcesz wybudować 10 ciężkich myśliwców, a niechcący wybierzesz 10 satelit słonecznych. Nie dość, że stracisz mnóstwo surowców to jeszcze mnóstwo czasu, gdyż czas budowy n jednostek liczony jest n*czas_budowy_1_jednostki. Pamiętaj też o tym, że nowe statki (i budynki obronne) zaczną się budować dopiero po ukończeniu budowy wcześniejszych. Załóżmy, że ustawisz produkcję kilkunastu dużych myśliwców, a w między czasie stracisz sondy szpiegowskie (lub potrzebujesz więcej laserów bo za chwilę ktoś cię zaatakuje). Chciałbyś mieć nowe sondy (lasery) natychmiast, niestety sondy (lasery) zaczną się budować dopiero po wyprodukowaniu wszystkich myśliwców.
13. Czy budynki obronne zajmują pola na planecie?
Nie, można je budować w każdej ilości (oprócz małej i dużej powłoki ochronnej, których można mieć tylko po jednej, oraz rakiet międzyplanetarnych i przeciwrakiet, których łączna liczba zależy od poziomu magazynu rakiet) bez straty jakiegokolwiek pola.
14. Jaką rolę spełnia Terraformer i kiedy właściwie go budować?
Jest to budynek możliwy do konstruowania tylko na planetach. Terraformer pozwala na zwiększenie liczby pól na planecie - za każdy poziom dostajemy 4 dodatkowe pola do zabudowania (w sumie 5 ale 1 jest zajmowane przez Terraformera). Terraformer nie służy do przerabiania średnich kolonii w giganty gdyż koszty tego byłyby ogromne i bardziej opłaca się porzucić planetę i spróbować kolonizować raz jeszcze. Jest pomocny za to w dodaniu kilku pól do kolonii które są wystarczająco duże na starcie. Dla graczy którzy mają już zabudowane planety przyda się do dodania kilku pól pod laboratoria na MSBN (czyli Międzygalaktyczną Sieć Badań Naukowych, o której można przeczytać w dziale BADANIA).
UWAGA: Energia używana do budowy Terraformera jest potrzebna tylko przy starcie (tak jak w technologii Rozwój grawitonów)
15. Po co konkretnie jest magazyn rakiet? Czy muszę go posiadać jeżeli chce zbudować wyrzutnie rakiet?
Magazyn rakiet jest po to, żeby składować tam rakiety międzyplanetarne i przeciwrakiety. Wyrzutnie rakiet nie wymagają magazynu rakiet (mają nieskończoną amunicję). Przeciwrakiety można budować dopiero od 2 poziomu magazynu rakiet, a rakiety międzyplanetarne od 4 poziomu tego budynku. Kolejne poziomy magazynu rakiet zwiększają o 10 liczbę slotów na przechowywane rakiety międzyplanetarne i przeciwrakiety (RM zajmuje 2 sloty a przeciwrakieta tylko 1, tak więc 4 poziom magazynu rakiet posiada 40 slotów i można pomieścić w nim 20 RM albo 40 przeciwrakiet, można również przechowywać 10 RM i 20 przeciwrakiet).
16. Wybudowałem za dużo przeciwrakiet (rakiet międzyplanetarnych) a chciabym wybudować jeszcze rakiety międzyplanetarne (przeciwrakiety). Czy mogę się ich jakoś pozbyć?
Tak. Wystarczy, że z poziomu zakładki Budynki (lub Technika) klikniesz na nazwę Magazyn rakiet i wejdziesz w ten sposób w opis tego budynku. Znajduje się tam tabelka, w której wystarczy wpisać liczbę przeciwrakiet (rakiet międzyplanetarnych), które chcesz zburzyć i nacisnąć przycisk "Przeprowadź".
17. Nie mam magazynu metalu a właśnie za chwilę dostanę transport z taką ilością metalu, że będę go miał więcej niż 100k. Czy ta nadmiarowa ilość metalu zniknie?
Na planecie można przechowywać dowolne ilości surowców (nadmiarowe ilości nie znikają). W sytuacji kiedy danego surowca będzie więcej niż dopuszcza to pojemność magazynów zostanie wstrzymane jego wydobycie (na poziomie zerowym magazynu, czyli niejako przy braku tego budynku, pojemność wynosi 100k). Wydobycie zostanie wznowione w chwili zbudowania magazynu dla tego surowca lub gdy dany surowiec zostanie na coś wydany w takiej ilości, żeby było go mniej niż maksymalna pojemność magazynu. (Uwaga: magazyny w żaden sposób nie chronią surowców, buduje się je tylko po to by zwiększyć maksymalną liczbę danego surowca, która może być przechowywana na planecie)
18. Jak mogę wyburzyć budynek? Czy odzyskam wtedy jakieś surowce?
Budynki można wyburzać, ale następuje to poziomami. Czyli jeśli masz kopalnie na poziomie 12 to możesz wyburzyć poziom 12 i będziesz mieć kopalnie na poziomie 11. Później możesz wyburzyć poziom 11, 10 itd. Budynki niszczy się klikając na ich nazwę w zakładce Budynki i korzystając z linka na samym dole ekranu. Wyburzenie nie zwraca surowców, wprost przeciwnie - za dekonstrukcje trzeba zapłacić.
19. Mam 2 poziomy Fabryki robotów i 2 poziomy Stoczni orbitalnej. Czy jeżeli zburzę fabrykę robotów to wybudowana wcześniej obrona będzie działać? Czy będę mógł nadal budować działka w stoczni?
Wybudowana obrona pozostanie i będzie spełniała swoje zadanie. Nadal też będziesz mógł budować obronę i flotę jaką gwarantuje ten poziom stoczni. Nie będziesz jednak mógł wybudować kolejnego poziomu Stoczni orbitalnej (czy zburzyć już wybudowanego), aby to wykonać będziesz musiał na nowo wybudować
Post został pochwalony 0 razy
|
|